بازسازی چوب ™HEMEL

ترمیم رنگ نمای چوب ترمو با رنگ و  روغن مخصوص چوب

بکارگیری چوب در نمای ساختمان در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از چوب در فضای خارجی و نمای چوبی ساختمان به دلایلی همچون زیبایی و گرمی نمای چوب،

طبیعی بودن نمای چوب ، ماندگاری و انعطاف در طراحی و اجرا، آن را برای طراحان و معماران بسیار جالب توجه کرده است.

به دلیل زنده بودن چوب ، جهت استفاده در فضاهای باز و مجاورت آفتاب و باد و باران میبایستی با شیوه هایی همچون: اشباع کردن، فرآوری با روغن داغ و فرآوری

با حرارت آن را در برابر تنشهای محیطی مانند سرما، گرما، رطوبت و ….. مقاوم ساخت.

چوبهای نما بعد از طی مراحل ترمو و یا اشباع شدن با مواد نانو جی و یا سلکون آمیزی و برای مقاومت بیشتر در مقابل نور خورشید با مواد ضد یو وی پوشش داده می شوند.

چوبهای ترمو وود با توجه به اعمال فرآیندهای فوق الذکر در برابر تمامی عوامل جوی و آب و هوایی محیطهای خارجی مقاوم هستند ولی نیاز به نگهداری و تعمیرات متناوب دارند

و در صورت بی توجهی به مورد زمان پوسته شده ، تغییر رنگ داده و ترک خورده و بعضا از محل اتصال به زیرسازی جدا می شود.

 

بازسازی چوب ™HEMEL

تعمیر نما و سازه های چوبی

در این خصوص شرکت همل ایران به عنوان نماینده مستقیم رنگ و روغن مخصوص چوب که مورد تایید انجمن بین المللی ترمو وود و چوب واقع در اروپا به عنوان رنگ منحصر به فرد

در زمینه ی رنگ های تخصصی دکوراسیون داخلی، مفتخر است تا پس از سال ها تجربه متداوم در زمینه طراحی، نصب و اجرای انواع نما و سازه های چوبی

و دارا بودن نمایندگی های معتبر و نامدار در زمینه های متفاوت، بتوانیم خدمات  از ابتدا تا تحویل نهایی کار را برای مشتریان خود داشته باشیم و رویاهای چوبی شما را به واقعیت تبدیل کنیم.

تعمیر و نگهداری چوب ترمو به عوامل متعددی وابسته، می باشد که کلیه این امور به شرایط آب و هوایی ، شرایط نگهداری چوب در فصل های متفاوت و نوع نصب آن بستگی دارد. علاوه بر عوامل ذکر شده شرایط محیطی چوب نصب شده نیز تاثیر زیادی در انتخاب شرایط تعمیر و نگهداری چوب دارد. به عنوان مثال در کلان شهر ها به علت حضور انواع آلاینده ها و بالا بودن سرب موجود در هوا زمان رسیدگی و نگهداری چوب را تغییر داده و احتیاج به محافظ های مرتبط به خود را دارد و از طرف دیگر محیط های مختلف داخلی همچون لابی، استخر، سونا و جکوزی به علت رطوبت بالای محیطی نیاز به زیر سازی مناسب و عایق برای جلوگیری از شوره چوب و یا ایجاد ترک های ایجاد شده در آن را دارد.

بر این اساس کارشناسان شرکت همل پس از بررسی محیطی و شرایط موجود چوب ها بهترین پیشنهاد خود را برای تعمیر و نگهداری چوب اعلام می کنند. استفاده از روغن های چوب ترمو وود باعث ایجاد مقاومت بسیار بالا در مقابل اشعه UV آفتاب و همچنین حفظ زیبایی آن می گردد. همانطور که اشاره شد اشعه UV آفتاب و باران پس از گذشت چندسال رنگ آن را به خاکستری تبدیل می کند و ترک هایی در چوب نمایان شده و قسمت های فارسی بر و محل متصل شده شروع به جدا شدن می کند.

گارانتی خدمات

کلیه محصولات شرکت دارای 12 ماه گارانتی و پشتیبانی بوده و متعهد به نیاز مشتری میباشد./

تعمیرات در محل

سیستم دسترسی با طناب ابداع شده توسط اتحادیه بین المللی ایرتا IRATA روش بسیار ایمن برای دسترسی و کار در ارتفاع که در آن برای دسترسی و استقرار در مکانهای مرتفع کاری از طناب و تجهیزات مربوطه استفاده می گردد.

تکنیک دسترسی با طناب یک روش دستیابی به نقاط مرتفع است که با استفاده از طناب و مجموعه ای از تجهیزات فردی و امکان قرارگرفتن در موقعیت های خاص را که توسط سایر روش های متداول دسترسی امکان پذیر نمی باشد فراهم می سازد.

همچنین برای دسترسی به نمای ساختمان از 2 روش بالا بر (کلایمر) و داربست نیز استفاده می شود که باتوجه به شرایط محیطی نوع دسترسی به نمای ساختمان انتخاب می گردد.

مزایای تکنیک دسترسی با طناب در ارتفاع

 • کار در مکان هایی که به لحاظ نوع طراحی امکان استفاده از داربست ، کلایمر و …. نباشد.
 • دسترسی به نقاط غیر قابل دسترس و دشوار جمع آوری کردن وسایل کار در ارتفاع در پایان هر شیفت کاری.
 • کاهش هزینه و زمان اجرای کار نسبت به داربست و کلایمر.
 • عدم آسیب رسانی به سطح کار و فاقد هرگونه آلودگی صوتی به هنگام تجهیز کارگاه.
 • جلوگیری از آسیب دیدن نما به هنگام نصب تجهیزات و پروسه اجرا.
 • داشتن حداقل سد معبر در محیط (نسبت به داربست و کلایمر) و پیشگیری از ترافیک و مزاحمت ساکنین.
 • ایمنی بسیار بالا.
 • راندمان کاری بالا.
 • این صنعت مورد تائید و به ثبت رسیده در کمیسیون قوانین ایمنی و کار و نجات می باشد.

 

™HEMEL

 

درباره ما

کمپانی همل در سال 1966 میلادی به عنوان یک شرکت ترکی- انگلیسی پایه گذاری گردید. از زمان تاسیس، حوزه تخصص و تجربه کمپانی همل محافظت چوب در برابر تجزیه ، حشرات و تامین انواع رنگ چوب و سیستم های جلادهی بوده است.

 

در سال 2020 کمپانی همل وارد پنجاه و چهارمين سالگرد شروع فعالیت خود گردیده و امروز به عنوان پیشرو در بخش صنعت نگهداری چوب به دلیل تولید محصولاتی شامل مواد نگهدارنده چوب، رنگ چوب فضاهای داخلی و خارجی و محصولات جلادهی با فن آوری های نوآورانه شناخته شده است.

 

محصولات و مواد اوليه شركت همل از شركت هاي معتبر كشور آلمان و هلند تهيه مي شود .

شرکت همل با شعار دوست دار طبیعت و سلامتی همیشه پیشگام در حفظ محیط زیست بوده که در این راستا دارای گواهینامه ها و استاندارد های بهداشت و سلامت و کیفیت کالا برتر و همچنین شرکت همل عضو انجمن جهانی چوب و چوب ترمووود و یکی از شرکت های معتبر در این انجمن در فنلاند می باشد.

محصولات اصلی

محصولات همل در چند مرحله :

 • فضای خارجی (پایه روغن )
 • دک اویل همل
 • اگزوتیک همل
 • فضای داخلی (پایه آب – هاردواکس)

 

مشاوره رایگان

ارائه مشاوره تخصصی رایگان خرید.